Lenovo ThinkPad E14 Gen7 — Part# 21U20040TH
SKU: 21U20040TH • MPN: 21U20040TH • Brand: Lenovo
สเปกหลัก
Lenovo ThinkPad E14 Gen7
Intel Core Ultra 5 226V (8 MB Cache/ 8-Cores(4P + 4E)/8-Threads/ 2.1 GHz up to 4.5 GHz/ with NPU 40 TOPS)
16GB Soldered LPDDR5x-8533; MoP Memory (not upgradable)
512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0
Integrated Intel Arc Graphics 130V
14.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare; 45% NTSC; 60Hz
Wireless Intel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2×2 + BT5.3
Camera : FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter
Battery : 48Wh; 65W USB-C (3-pin)
Keyboard : Backlit; Thai
Port :
1x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps
1x USB-A 3.2 Gen 2 10Gbps
1x USB-C 3.2 Gen 2×2 20Gbps (PD 3.1 / DP 1.4)
1x USB-C (Thunderbolt 4) 40Gbps (PD 3.1 / DP 2.1)
1x HDMI
1x Audio jack (3.5mm)
1x RJ-45
Dimension : 313 x 220.3 x 20.5 mm